Кошик
339 відгуків
+380 (63) 157-85-42
+380 (95) 722-98-61
Червоноград, Україна
Sport Living | Інтернет-магазин спортивного одягу, взуття та аксесуарів

Історія компанії reebok

Історія компанії reebok
Слоган: "I am what i am"

Відомий у всьому світі британський виробник спортивного одягу і взуття. Одна з найстаріших компаній, що працюють на цей терені. З 2006 року є підрозділом німецької Adidas.

Історія Reebok бере початок у далекому 1895 році, коли шевцеві і за сумісництвом, бігунові-любителю Джозефу Вільяму Фостеру (William Joseph Foster) приходить в голову ідея оснастити взуття для бігу шипами, що підвищило б її зчеплення з доріжкою. Ідея виявилася настільки вдалою, що Джозеф вирішив навіть заснувати компанію з її виробництва. Так в англійському містечку Болтон з'явилася компанія J. W. Foster & Co, що випускала бігове взуття «Foster» ручного пошиття, яка відрізнялася від продукції конкурентів наявністю примітивних, але все ж шипів.

Справи у компанії пішли непогано. Цікава взуття привернула увагу багатьох любителів легкої атлетики та спортсменів, а їх перемоги в змаганнях тільки збільшують її популярність. У 1906 році компанія змінює назву на J. W. Foster & Sons — у Джозефа народилися сини Джеймс і Джон. Вони-то і стали керувати розрослася компанією в 1933 році, коли помер Джозеф.

1958 рік ознаменувався серйозної реструктуризацією компанії. Більше того, компанія змінює ім'я на Mercury Sports Footwear, що з'явилося як результат початку виробництва серії взуття під назвою «Mercury». Втім це неподобство тривало недовго. Компанії явно було потрібно нове ім'я, просте і запам'ятовується. І воно було знайдено — на честь одного з видів африканських антилоп, істот красивих і прудконогих. Взагалі-то по англійськи вони називаються «Rhebok», але в місцях їх проживання населення говорить, в основному, на діалекті нідерландської мови — африкаансе, на якому назва записується саме як «Reebok» (подвійна голосна читається на голландський манер — як одна довга «Е»). Чому було обрано саме це тварина, достеменно нікому невідомо. А з 1960 року до назви додається ще й слово International, як результат початку розповсюдження продукції компанії за межами Великобританії, в деяких країнах Європи. Компанією тоді керував вже Джо Форестер — онук Джозефа.

У 1979 році відбувається знаменна подія, якій судилося в подальшому повністю змінити долю компанії, вивівши її на світову арену. На Міжнародній промисловій виставці в Чикаго Джо Форестер зустрівся з американським торговцем Підлогою Файерманом (Paul Fireman). Його настільки зацікавила продукція Reebok, що він запропонував свою кандидатуру в якості американського дистриб'ютора. Так з'явилося підрозділ Reebok USA. Ділові якості Файермана і цікава продукція зіграли свою роль. У 1985 році заповзятливий американець викуповує компанію і об'єднує європейське і американське підрозділу. Так і з'являється існуюча і понині Reebok International Ltd.

80-е годы ознаменовались еще и тем, что, оперативно отреагировав на резко возросшую в мире (и особенно в США) популярность аэробики, Reebook первой представила обувь, от которой требовались не только высокое качество и доступная цена, но и стильный внешний вид. Так появились линейки Freestyle и Princess. Выпускаются они и по сей день. Именно эти модели обеспечили компании столь высокую популярность. Выпустив их, Reebok, по сути, открыла новую нишу рынка — спортивную обувь для женщин, пригодную для использования как в спортзале, так и повседневной жизни. Попит на них був настільки високий, що перший час компанія насилу встигала задовольнити високий попит на її продукцію. Почалися проблеми і з якістю продукції. Втім вони були оперативно усунені шляхом значного посилення контролю. Тоді ж реклама Reebok вперше з'являється і на екранах телевізорів.

В 1986 году происходит реструктуризация компании, в результате чего появляются три подразделения, занимающиеся, соответственно, обувью, одеждой и прочей продукцией. В том же году компания совершает и свое первое серьезное приобретение — поглощается The Rockport Company. Цель — получение уникальных технологий для создания обуви из нетрадиционных материалов. Тогда же поглощается и другой производитель обуви — Avia Group International, Inc. С той же целью.

1993 рік ознаменувався тим, що уряд Великобританії вирішив заборонити використання національної символіки в рекламних цілях. Результатом стало термінова зміна логотипу. А в 2006 році компанія була поглинена Adidas.

Штаб-квартира Reebok International Limited знаходиться в Кантоні, штат Массачусетс, США (Canton, Massachusetts, USA).

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner